PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4979}
8,1 25 185
ocen
8,1 10 1 25185
7,6 18
ocen krytyków
Dekalog X
powrót do forum filmu Dekalog X

Genialny.
Zamachowski jeszcze zyskał na mojej sympatii a Stuhr to tradycyjnie jeden z moich ulubieńców polskiego kina.
Historia wciąga od pierwszej chwili, scenariusz pierwsza klasa. Ciekawi bohaterowie, trochę punkrockowej muzy i syn Stuhra w roli jego syna :))
Wrażenie robi pasja filatelistyczna zmarłego ojca, to że poświęcił całe życie zaniedbując własnych synów dla zwykłych kartek papieru- pasja absolutna, problem do własnego rozważenia gdzie kończy się zainteresowanie a zaczyna niezdrowa obsesja. Setki znaczków warte góry złota, coś niesamowitego.
Intryga bezbłędnie poprowadzona, zawieszona na nierozwiązywalnych konfliktach wartości czyli moralny niepokój pełną parą. A nawet surrealistyczny akcent w końcówce!
I jeszcze świetnie uchwycony klimacik filmu z czasów późnego PRLu.

None200

A ja chciałbym tylko dodać iż Dekalog X Kieślowski nakręcił jako pierwszy ;) pozdrawiam.

Jamey

Niestety nie wiem skąd masz tę informacje ale na pewno nie był kręcony jako pierwszy.

ocenił(a) film na 8
Jamey

Pierwsze w kolejności zostały nakręcone "Krótkie filmy o...", a później dopiero zostały przemontowane na "Dekalog, pięć" i "Dekalog, sześć" :-)

ocenił(a) film na 9
None200

Wszystkie kreacje aktorskie bardzo dobre, ale ja jestem zachwycona Stuhrem. Był naprawdę rewelacyjny! Klasa sama w sobie.
Świetny scenariusz z rewelacyjnym zakończeniem. Zdecydowanie jedna z lepszych części dekalogu.

ocenił(a) film na 10
dotkaoch

Dla mnie doskonałe role głównej trójki aktorów: Stuhra, Zamachowskiego i Bisty. Świetne kino, nie sposób choć przez chwilę się nad nim nie zadumać.

ocenił(a) film na 9
None200

Choć jeszcze nie skończyłem całego dekalogu to na pewno X trafia na drugie miejsce. Moim zdaniem naprawdę kawał świetnego filmu. Krótki, jasny film - duża część dekalogów to mroczne filmy lub ich fabuła dzieje się nocą. Ten jest inny co jest też zasługą całej gry aktorskiej. Moim zdaniem aktorsko ten film wypadł pod tym względem nawet lepiej od "Piątki" ale za całokształt to najpierw V a zaraz za nim X.

ocenił(a) film na 9
None200

Zgadzam się. Doskonała gra aktorska Zbigniewa Zamachowskiego oraz Jerzego Stuhra. Gra aktorska Henryka Bisty oraz Grzegorza Warchoła również dobra - to aktorzy znani bardziej z twarzy niż z nazwiska, ale naprawdę pasowali do swoich ról. Chyba najlepsza część "Dekalogu", wieńcząca całość. Dziś obejrzałem i jestem zadowolony. Uważam, że tę serię powinien znać każdy Polak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones