PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4979}
8,1 25 185
ocen
8,1 10 1 25185
7,6 18
ocen krytyków
Dekalog X
powrót do forum filmu Dekalog X

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego "Dekalog" traktowany jest przez FW jako 10 oddzielnych filmów, a nie jeden kompletny serial?
Serialem jest na IMDb, serialem jest na Wikipedii, a filmem tylko na polskich FW i Stopklatce.
"Dekalog" swoją premierę nie miał w kinie, ale w TV jak każdy inny serial. Wszystkie jego odcinki typowo dla serialu trwają niemalże równą godzinę i są ze sobą połączone fabularnie, a premierowo nadawane były, jak każdy inny serial, tydzień po tygodniu.
Skąd wziął się więc pomysł (według mnie bezsensowny) na takie rozdzielenie??

ocenił(a) film na 8
MusztardaSaperska

Jak wskazuje pierwsza plansza na początku każdej części, jest to film, tyle że telewizyjny. Zdaje mi się też że z tego powodu dekalogi nie są ujęte w topie filmwebu, mimo że mają ponad 10k głosów. Nie są jednak połączone ze sobą fabularnie przecież, chociaż w serialu nie muszą vide Czarne Lustro. Zgadzam się jednak że Dekalog powinien być ujęty w tym serwisie jako serial telewizyjny, mógłbym mu przynajmniej dać uczciwie ocenę 10 zamiast rozmieniać się na drobne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones