PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810192}
6,2 28 070
ocen
6,2 10 1 28070
4,1 16
ocen krytyków
Kurier
powrót do forum filmu Kurier

Kurier w reżyserii Pasikowskiego - kawał dobrej historii okupowanej Polski, nie tylko dla tych, którzy wiedzą więcej o Starożytnym Egipcie, Grecji czy Mezopotamii - what the f..k is it? Scena w sztabie generalnym AK wgniata! Niestety historię dla nas najważniejszą dla której zabrakło czasu na lekcjach historii trzeba nadrabiać w kinie. Film w stylu serialu Czasu Honoru niektóre sceny z przymróżeniem oczu ocierają się o Hollywood;-). Jeśli historie fabularyzowane w stylu Sulky czy Kapitan Phillips obydwa z główną rolą Toma Hanksa to nie mamy się czego wstydzić.
Nieschematyczny
Sceny: z podmiany w pociągu, nauka jazdy na rowerze, wypychania samolotu, rozstrzelania mieszkańców,

ocenił(a) film na 8
darekdziku

Sorry to mój pierwszy komentarz niestety nie można edytować. Przepraszam za bark składni.

darekdziku

Spoko, o łokciu tez bylo cos wspomniec:P

darekdziku

Film odpowiedni dla młodszej widowni? Czy są jakieś nagie sceny, wulgaryzmy, seks?

DaveDovah1993

zero takich scen

eweta

Dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) film na 6
DaveDovah1993

Jest kilka lekko brutalniejszych scen z krwią, ale nie jakichś szczególnie brutalnych czy obrazowych, i dla dzieciaka powinno być ok. Tak jak pisał przedmówca nie ma żadnych nagich scen, seksu czy przekleństw (akurat tego nie jestem 100% pewien, bo nie zwracam na to zbytnio uwagi, ale raczej nie ma).

ocenił(a) film na 2
DaveDovah1993

Bezwartościowy i szkodliwy dla młodszych widzów. Z filmu pod koniec będzie się miało wrażenie że decyzja o rozwaleniu miasta, wydaniu na śmierć 200 tysięcy Polaków i zdekonspirowaniu AK u progu sowieckiej inwazji to czyn chwalebny i jedyny słuszny jaki można było podjąc w lipcu 1944 a to całkowita bzudra jak zna się temat.

Stąd nie polecam mimo braku golizny i wulgaryzmów, bo są czasami gorsze rzeczy od tego dla nieukształtowanych eszcze umysłów.

ocenił(a) film na 6
tc1987

Właśnie też odniosłam takie wrażenie.

ocenił(a) film na 10
tc1987

Racja mozna bylo sie poddac juz w 1920r i byloby po klopocie

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
przemyslawsocha

Odwieczny dylemat. Poddać się czy walczyć? Pewnie gdyby do Powstania nie doszło dziś krytykowalibyśmy tą decyzję. Nie było wtedy dobrego wyjścia, dobrego wyboru. Oba były złe i tragiczne. Czy jest mniejsze zło? Zło to zło.
Takie filmy też są potrzebne, by może chociaż potem poszperać, poczytać i dowiedzieć się więcej.

ocenił(a) film na 7
tc1987

To ciekawe, ja odniosłem inne wrażenie. Dla mnie kluczową postacią był gen. Sosnkowski, który dobitnie mówi, że nie wolno doprowadzić do Powstania. Jego słowa przepowiadają przyszłość, a główny bohater daje się ponieść młodzieńczym emocjom. I jeszcze ten Niemiec, który także widzi idiotyczność powstania i za wszelką cenę chce powstrzymać jego wybuch (oczywiście chodzi o korzyść jego kraju). Dla mnie ten film ma wydźwięk bardzo tragiczny i wcale nie jest apoteozą Powstania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones