PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8649}
6,6 7 485
ocen
6,6 10 1 7485
Pierścień i róża
powrót do forum filmu Pierścień i róża

Dlaczego?!

ocenił(a) film na 10

Czemu teraz nie kręci się takich filmów dla dzieci?

ocenił(a) film na 8
_spyra

Bo przedział wiekowy dzieci- dorośli już się zmienił.

ocenił(a) film na 10
Morska_Bryza

To znaczy?

ocenił(a) film na 8
_spyra

Teraz już w wieku 11 lat jest się dorosłym, chodzi po dyskotekach z mocnym makijażem, itd. A dla młodszych nie wszystko byłoby pewnie zrozumiałe.

ocenił(a) film na 10
Morska_Bryza

Pierwszy raz widziałem ten film w wieku 6 może 7 lat. Książkę przeczytałem nieco później. W swojej kategorii jest znakomity. Sądzę, że nie kwestią jest dojrzałość odbiorcy, a brak woli producentów do tworzenia czegoś bardziej wartościowego - czyli tym samym mniej przewidywalnego ekonomicznie - aniżeli powszechnie oferowana prostacka pulpa.

_spyra

Film dla dzieci? To w takim razie dla kogo była ta porozpinana biegająca lalka wymachująca wymionami, bo chyba nie dla dzieci?

lalala

Chyba dla takich jak Ty, skoro tylko tyle byłeś/aś w stanie zapamiętać z całego filmu...

edziuniek

No cóż, film w wykonaniu niezbyt górnolotny więc i do zapamiętania z niego niewiele. Wyraźny był w nim nacisk na promocję cycatej i roznegliżowanej lali, w końcu wtedy ze swoją urodą była objawieniem, ale bardziej przeznaczonym do podziwiania dla panów, a nie dla dzieci. Myślę, że punkt widzenia każdego z nas zależy w tym przypadku od tego, jaki kto ma kręgosłup moralny.

użytkownik usunięty
lalala

Jako 6-latek byłem na nim w kinie i pamiętam, że "coś mi nie grało" z tymi wymionami... No... w sensie, że nie same wymiona, ale to, że one tam jednak zbyt przesadnie fruwały i byłem przez to trochę skonfudowany... Jeżeli dobrze pamiętam, tata też wyszedł z kina zażenowany, chociaż chyba nawet nie zasnął, co zdarzało mu się bardzo często na innych filmach. W ogóle nas karmili wtedy dziwnymi rzeczami, jak psychodela z "Pana Kleksa"...

lalala

Uwierz że dzieci oglądające tą bajkę nie widzą cycatej lali, widzą królewnę Różyczkę. Okulary znalezione w łóżku Elwiry też im nie wiele mówią. Film jest nakręcony tak aby był zabawny dla dzieci jak i dorosłych. Znakomita groteska - fajnie napisane i zaśpiewane piosenki - aktorzy pierwsza liga z Zerwiłepskim na czele. Musisz byc strasznie umoralniony/-a skoro obruszyła cię ta bajka :-)

ocenił(a) film na 9
lalala

Wyczuwam wojujący feminizm, z całego filmu (niewartego uwagi i zapamiętania) wyciągnąć jako krytykę całości postać graną przez jedną aktorkę. Krytyka na światowym nowoczesnym poziomie. Co jeszcze? Mizoginia, seksizm i patriarchat co? Nie było tam optimusów prime, więc homofobia... czarnych też nie było... rasizm. Masz racje ten film to rasistowsko-ksenofobiczno-homofobiczno-seksistowskie dzieło xD
Cały mój tekst jest ironią, ironią i jednym wielkim prychnięciem z twoich słów.

_spyra

Teraz dzieci zbierają pokemony a jak gówniarz pokłóci się z kolegą to ta sama mama która donosi mu obiad na biurko i stawia obok komputera, idzie do szkoły i żali się nauczycielom, że jej syna - debila biją. W ten sposób rośnie pokolenie nieudaczników i z roku na rok coraz słabszych matołów, którym wystarczy zabrać smartfona "wielkości głowy" i giną. Smutna prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones